Mitähän tässä on oikein suunnitteilla? Yksi kappale turhana lastenhuoneessa pyörineitä vitriinejä ja kaksi kappaletta alesta bongattuja verhoja…..Näillä olisi yksi lastenhuoneen ongelma tarkoitus ratkaista…arvaatko?
Mansikkapaikastavasemmalle
Viimeisimmät artikkelit
MUITA CASALAISTEN POSTAUKSIA
- Kesän juhliinwhite & black
- Keramiikkatyöwhite & black
- Mitä puutarhuri valitsee omalle terassille?white & black
- Kanala kesäkuntoonwhite & black
- Daalian latvominen ja pistokkaiden ottaminenwhite & black
- Surprise box – Mitä ostaa miehelle lahjaksi?white & black
- Terassin pääsiäiskoristeetwhite & black
- Kodin kevätsiivous ennen pääsiäislomaaMiia / Oma Koti Valkoinen
- Taimien kouliminenwhite & black
- Kevät uutuudet Marimekoltawhite & black
Vau, onpa kivan näköinen vitriini. Onko se jotain sarjaa vain ihan uniikki? :)<br /><br />-hanna
Vitriini on Ikean markör sarjaa. Muistelen, että tätä kyseistä ei enää saisi…? Oltiin pitkään antamassa tuota pois mutta nyt olenkin ihastunut siihen uudestaan ja keksinyt muuta käyttöä kuin perus vitriini 😉
Voi, mietin kyllä pääni puhki, mutta en osaa ratkaista yhtälöä. Jännityksellä seuraan, että mitä sieltä tulee 😀
Todellakin ihan arvaukseksi menee.. Laitat verhot vitriinin lasien suojaksi/verhoksi ja teet vitriinista vaatekaapin.
🙂
Ihan oikeaan osuit! Vitriinistä tulee K:n vaatekaappi. Turvallisuussyistä lasit poistetaan kokonaan (vaikka paremmalta olisi tietenkin näyttänyt niiden kanssa) ja lasihyllyt lähtevät myös veks -tilalle todennäköisesti tanko.